Геній фотографії Річард Аведон
zet, 29 Лип 2013
Річард Аведон (Richard Avedon) народився в Нью Йорку 15 травня 1923 в єврейській родині, яка емігрувала до Штатів з Росії. З раннього дитинства Річарда в його рідному домі завжди можна було знайти свіжий номер журналів «Harper’s Bazaar», «Vogue» або «Vanity Fair». Розглядаючи в журналах фотографії великих фотографів, Аведон став брати приклад з них. Його першою моделлю стала молодша сестра, Луїза.
З дитинства Аведон мріяв стати поетом. Але фотографія виявилася більш привабливою для початківця поета, вона пропонувала більш швидке втілення його вируючим емоціям, ніж просіювання рим і слів. Закинувши університети, з 1942 по 1944 рік, Аведон проходить армійську службу в морській піхоті США, де на додаток працює помічником фотографа.
Відразу після закінчення служби, Аведон збирає портфоліо і направляється в закриті класи дизайнера російського походження Олексія Бродовича, який був в ті роки вже арт-директором журналу Harper `s Bazar. Це були 40-ві, розквіт журналів Vogue і Harper’s Bazaar, становлення fashion-фотографії, нові форми, новий стиль. І на початку цього шляху, у зв’язці з іншими відомими фотографами і дизайнерами, Річард Аведон почав формувати новий погляд на моду, на її відображення в журнальних і рекламних фотографіях, зароджувати саму суть fashion-фотографії.
У 1946 році заснував власну студію, працював у журналі «Harper’s Bazaar». У 1966 році почав працювати штатним фотографом «Vogue», де працював до 1990 року.
У 1960-х роках фотографував учасників Руху за цивільні права, Антивоєнного руху. Ці фотографії увійшли до альбому «Avedon: The Sixties» поряд з фотопортретами Бітлз, Дженіс Джоплін, Френка Заппа, Енді Уорхола, моделі Твіггі. У 1976 році вийшов альбом «Сім’я» (The Family) з портретами представників владної еліти – політиків і бізнесменів, серед яких були Джордж Буш, Дональд Рамсфельд.
Серія фотографій «Американський Захід» (In the American West) про простих американців – шахтарів, нафтовиків, безробітних була створена Аведоном в 1979-1984 роках. Він об’їздив 17 штатів і 189 міст США. Фотовиставка піддавалася критиці за подання Америки в «непривабливому вигляді».
З 1992 року почав працювати в тижневику «The New Yorker». Помер в лікарні від крововиливу в мозок на 82 році життя.
Величезну славу йому принесли фотографії знаменитостей, серед яких були Марлон Брандо, Чарлі Чаплін і Мерлін Монро, яка, на думку критиків, вийшла на негативах найкраще. Особливістю портретів Річарда Аведона стала гра з масштабом людей і контрастом. За допомогою цих коштів він зумів створити відчуття вилазить за межі фото людини.
Награвшись з оригінальністю, він перейшов до чистого мистецтва. Більше ніяких витончених поз і ракурсів, відсутність такого сильного контрасту на фото. Аведон став показувати моделей такими, які вони є. Цей крок вивів його на наступний рівень – Аведон прославився як фешн-фотограф.
Нижче вашій увазі надаються ще трохи фотографій Аведона =)
Поделиться в соц. сетях
Метки: Best Photography, Richard Avedon, Геній фотографії, фото, Фотограф
Рубрики: Фотографія